Sıkça Sorulan Sorular

Hassas teraziye gerek var mı?

Evet, epoksi karışımınızı hassas terazide karıştırmanız çok daha iyi sonuç almanız adına önemlidir. Ayrıca hata toleransı az olduğu için hassas teraziyle ağırlığınca tartım yapılmayan karışımlarda donmama riski çok daha fazladır. Bu sebeple epoksi karışımınızı hassas terazi tartım yapınız.

Epoksi karışımları neden donmaz?

Epoksi reçine ve sertleştiriciler doğru uygulama sonucu doğası gereği donmak zorundadır. Öncelikle kullanma kılavuzunu okuyunuz. Hassas terazinizin kalibrasyonunun doğruluğundan emin olun. Daha sonra şeffaf tartım kabınızın darasını almayı unutmayın. Kullandığınız epoksi reçine setinin 2/1 mi yoksa 4/1 mi oranında olduğunu kontrol ederek ağırlığınca karışımını uygulayın. Kullanma kılavuzuna riayet etmeniz çok önemlidir.

Ortam sıcaklığı epoksi karışımın kuruma süresini etkiler mi?

Evet, ortam sıcaklığı epoksi karışımınızın kuruma süresini etkileyen faktörlerden bir tanesidir. İdeal olan çalışma ortamınızı oda sıcaklığında olmasıdır.

Epokside Neden Baloncuk Oluşur? 

Epoksi reçine karışımınızı hazırlarken reçine ve sertleştirici hazırlamış olduğunuz tartım kabına dökmeniz esnasında hava ile teması sonucu baloncuklar oluşması doğal bir süreçtir. Reçine ve sertleştiricinin karışımını hazırladıktan sonra 5-10 dakika boyunca dinlendiriniz. ARC marka epoksimizin özel formülasyonu sayesinde hava tahliyesini kendiliğinden yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Dinlendirmeden sonra yüzeye çıkan baloncukları da pürmüz, çakmak yardımıyla yok edebilirsiniz.

Epoksi çalışmaları sararır mı?

Evet, epoksiden elde etmiş olduğunuz ürünler epoksi reçinelerin doğası gereği sararmaya elverişlidir. ARC markamız özel formülasyonu ve kaliteli ham maddesi sayesinde sararma direnci en yüksek ürünlerden bir tanesidir. Ürünlerinizi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamak şartıyla ürünlerinizin uzun yıllar şeffaf görünümünü koruyabilirsiniz.

Epoksi setimizin raf ömrü ne kadardır?

Epoksi setinizin 2 yıl raf ömrü vardır. Bu süreçte ürünleri doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Soğuk ortamlarda özellikle reçine

kristalleşebilir. Kristalleşen reçineleri ılık bir su dolu kapta bir müddet bekleterek eski haline döndürüp kullanabilirsiniz.

Epoksi yüzeyi nasıl parlatabilirim?

Epoksi yüzeye zımpara işlemi uygulayabilir daha sonra polisaj işlemine geçerek pürüzsüz yüzeyler elde edebilirsiniz.

Epoksi pigmentleri ne zaman karışıma dökmeliyim ?

Öncelikle epoksi karışımını hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz epoksi reçine karışımının homojen bir şekilde karıştığına emin olduktan sonra pigmentleri karışıma ekleyebilirsiniz.

Aynı gün kargo hizmetiniz mevcut mu ?

Evet, hafta içi saat 14:00’ a kadar yaptığınız alışverişlerinizde aynı gün anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına teslim etmekteyiz.

Kargo takibini nasıl yapabilirim ?

Kargo takibini kargo takip ekranından yapabilirsiniz.